MENU
Lajme

Lajme

home>Lajme

Instituti i 306-të i Shkencës dhe Teknologjisë së Hapësirës Ajrore i dërgoi një letër falënderimi ACME

2022-06-09

Më 7 qershor 2022, Instituti Kërkimor 306 i Korporatës së Shkencës dhe Industrisë së Hapësirës Ajrore të Kinës festoi përvjetorin e tij të njëzetë. Në këtë ditë të veçantë, ACME mori një letër falënderimi nga Instituti i 306-të i Shkencës dhe Teknologjisë së Hapësirës Ajrore.

 Instituti i 306-të i Shkencës dhe Teknologjisë së Hapësirës Ajrore i dërgoi një letër falënderimi ACME

Instituti i Kërkimeve Nr. 306 i Korporatës së Shkencës dhe Industrisë së Hapësirës Ajrore të Kinës është qendra speciale e kërkimit të materialeve dhe proceseve të Korporatës së Shkencës dhe Industrisë së Hapësirës Ajrore të Kinës. Dhjetë kompanitë kryesore të përfaqësuara nga materialet që transmetojnë valë, materialet mbrojtëse termike, materialet strukturore termike, etj., mbështesin fuqimisht detyrat e kërkimit dhe zhvillimit të më shumë se 70 llojeve të armëve dhe pajisjeve të mbrojtjes kombëtare, si dhe eksplorimin e Marsit, zbulimin e grimcave kozmike. , Raketa bartëse Long March 5, dhe anije kozmike mallrash Tianzhou-1 dhe detyra të tjera të mëdha kombëtare inxhinierike, një numër i madh teknologjish dhe produkteve kryesore në industri përdoren gjerësisht në fushat ushtarake dhe civile si hapësira ajrore, aviacioni, anijet, elektronika, armët, transportin, pajisjet e energjisë, ruajtjen e energjisë dhe mbrojtjen e mjedisit.

 306 Instituti i Shkencës dhe Teknologjisë së Hapësirës Ajrore

Vitet e fundit, ACME ka ofruar një sërë depozitimesh kimike të avullit, grafitizimin në temperaturë të lartë dhe pajisje të tjera për Institutin 306 të Shkencës dhe Industrisë së Hapësirës Ajrore, duke ofruar mbështetje pajisjesh për detyrat e tij të prodhimit dhe kërkimit shkencor, i cili është njohur shumë nga 306 Instituti.

 

Sinqerisht bashkëpunojnë dhe avancojnë dorë për dore, ACME do t'i përmbahet konceptit të "risisë, shërbimit dhe krijimit të vlerës për klientët" dhe do të kryejë bashkëpunim më të ngushtë me Institutin 306 për të eksploruar së bashku materiale të reja, pajisje të reja, procese të reja dhe teknologji të reja. për të arritur "Ëndrrën e hapësirës ajrore, ëndrra kineze" kontribuon në ngritjen në këmbë.


Lokacioni
ACME Xingsha Industrial Park, East Liangtang Rd. , Changsha City, Hunan
Numri telefonit
+ 86-151 7315 3690(Jessie Mobile)
E-Mail
jashtë@sinoacme.cn
Rreth nesh

E themeluar në vitin 1999, ACME (Advanced Corporation for Materials & Equipments) ndodhet në Parkun Industrial Xingsha, me një sipërfaqe prej 100,000 m2. ACME është një ndërmarrje e teknologjisë së lartë e specializuar në prodhimin e pajisjeve të ngrohjes industriale për materiale dhe energji të reja.Politikat e privatësisë | Termat dhe Kushtet

Na kontaktoni
Korporata e Avancuar për Materiale dhe Pajisje| Harta e faqes