MENU
Lajme

Lajme

home>Lajme

Kontinenti portokalli BBS | "Konferenca e tryezës së rrumbullakët të një gjenerate të re të teknologjisë kufitare gjysmëpërçuese" u mbajt me sukses

2023-03-10

  Pasditen e 3 marsit, një sërë aktivitetesh të Forumit Tangzhou "Tryeza e Rrumbullakët e Teknologjisë Kufitare të Gjeneratës së Re" u mbajt me sukses në Universitetin Malor Yuelu. Konferenca u bashkë-sponsorizua nga Aleanca Strategjike e Inovacionit të Teknologjisë së Industrisë së Qarkut të Integruar Changsha, Komiteti i Menaxhimit të Qytetit të Teknologjisë në Universitetin Malor Yuelu, Instituti i Kërkimeve të Teknologjisë Gjysmëpërçuese dhe Kërkimeve të Inovacionit të Aplikacionit Changsha dhe i bashkëorganizuar nga ACME 

Forumi Juzhou Tryezë e rrumbullakët për teknologjinë kufitare gjysmëpërçuese të gjeneratës tjetër (1)


  Wang Xianmin, Drejtor i Departamentit të Zhvillimit dhe Industrializimit të Teknologjisë së Lartë dhe të Re të Departamentit Provincial të Shkencës dhe Teknologjisë Hunan, Huang Ruihui, Drejtor i Departamentit të Industrisë së Komunikimit Elektronik të Departamentit Provincial të Hunanit të Industrisë dhe Teknologjisë së Informacionit, Luo Yuwu, Sekretar i Komitetit të Punës së Partisë të Qyteti i Shkencës dhe Teknologjisë i Universitetit Malor Yuelu dhe drejtues të tjerë morën pjesë në takim. Në tryezë morën pjesë ekspertë dhe sipërmarrës nga CRRC Times Semiconductor, Hunan SAN 'an Semiconductor, China Electronics Technology 48 Institute, Chuwei Semiconductor, Hualei Optoelectronics, ACME dhe ndërmarrje të tjera.

  Përfaqësuesit e takimit zhvilluan shkëmbime të thella mbi menaxhimin e ndërmarrjeve, kërkimin dhe zhvillimin e produktit, tendencat e zhvillimit të industrisë, drejtimin e teknologjisë më të avancuar dhe problemet e përbashkëta të industrisë aktuale të gjysmëpërçuesve të energjisë në provincën tonë, dhe shumë tema u diskutuan ngrohtësisht. mes drejtuesve, ekspertëve dhe sipërmarrësve të tjerë në takim.

Pluhur karboni me pastërti të lartë, veshje me karabit tantal me pastërti të lartë, veshje karabit silikoni me pastërti të lartë, pjesë grafiti me pastërti të lartë


  Si themeli i industrisë moderne të teknologjisë së informacionit, industria e gjysmëpërçuesve ka perspektiva të gjera tregu dhe është e lidhur me strategjinë kombëtare.


  Duke u mbështetur në avantazhet e "kombinimit të teknologjisë së përgatitjes së materialit dhe teknologjisë së përgatitjes së pajisjeve", ACME ka bërë përparime teknologjike në pastrimin me temperaturë të lartë të materialeve me bazë karboni për një kristal karabit silikoni, depozitim uniform të veshjes SiC/TaC, dizajnimin dhe përgatitjen e pajisjet bazë dhe aspekte të tjera përmes inovacionit të pavarur. Performanca e produktit ka arritur nivelin e avancuar ndërkombëtar, duke realizuar kontrollin e pavarur dhe industrializimin e materialeve dhe pajisjeve kryesore. Ai do të nxisë zgjerimin, përforcimin dhe fuqizimin e industrisë së gjysmëpërçuesve në krahinën tonë dhe do të ndihmojë zhvillimin me cilësi të lartë të gjeneratës së re të industrisë së materialeve gjysmëpërçuese.Lokacioni
ACME Xingsha Industrial Park, East Liangtang Rd. , Changsha City, Hunan
Numri telefonit
+ 86-151 7315 3690(Jessie Mobile)
E-Mail
jashtë@sinoacme.cn
Rreth nesh

E themeluar në vitin 1999, ACME (Advanced Corporation for Materials & Equipments) ndodhet në Parkun Industrial Xingsha, me një sipërfaqe prej 100,000 m2. ACME është një ndërmarrje e teknologjisë së lartë e specializuar në prodhimin e pajisjeve të ngrohjes industriale për materiale dhe energji të reja.Politikat e privatësisë | Termat dhe Kushtet

Na kontaktoni
Korporata e Avancuar për Materiale dhe Pajisje| Harta e faqes