MENU

Дома>Производи

Контактирајте нѐ

+86-151 7315 3690 (Jessie Mobile)

overseas@sinoacme.cn

ACME Xingsha индустриски парк, Источен Liangtang Rd. , Чангша Сити, Хунан

 • Сферична легура во прав
  Сферична легура во прав

  ACME користи PREP метод, кој користи метал или легура како потрошна електрода, и под центрифугална сила за производство на сферичен метален прав. Овој метод избегнувајте голтка и контакт

  Повеќе
 • Опрема за атомизација на ротирачки електроди со плазма
  Опрема за атомизација на ротирачки електроди со плазма

  Опремата за атомизација на ротирачка електрода со плазма обработува прашоци од метал или легура со добра сферност, помалку дефекти, униформа и тесна дистрибуција на големината на честичките, ниска содржина на нечистотии, низок кислород

  Повеќе
 • Производствена линија за атомизација на вода под висок притисок
  Производствена линија за атомизација на вода под висок притисок

  Процесот на атомизирање на вода со висок притисок (производна линија за атомизација на вода со висок притисок) е еколошки начин на производство на метален прав. Со владина поддршка, овие нови материјали

  Повеќе
 • Топла изостатска преса
  Топла изостатска преса

  Главно се користи за формирање, синтерување и згуснување на композитни материјали базирани на јаглерод, керамика со високи перформанси, металургија на прав, легури со висока температура, легури на титаниум алуминиум и ...

  Повеќе
 • Вакуумска печка за карбонизација
  Вакуумска печка за карбонизација

  Оваа печка се користи за карбонизација на композитни материјали со ниска температура и висока температура. Може да се користи и за одврзување и синтерување на специјални материјали под кислородна атмосфера. Има и хоризонтални и вертикални структури.

  Повеќе
 • Вакуумска печка за пиролиза
  Вакуумска печка за пиролиза

  Опис Се користи за процес на вакуумска пиролиза на јаглерод-керамички композитен, композитен материјал од керамичка матрица. Има хоризонтални и вертикални структури. Примена: карбон-керамички композит, в...

  Повеќе
Локација
ACME Xingsha индустриски парк, Источен Liangtang Rd. , Чангша Сити, Хунан
телефон
+ 86-151 7315 3690(Џеси мобилен)
Е-пошта
overseas@sinoacme.cn
За нас

Основана во 1999 година, ACME (Advanced Corporation for Materials & Equipments) се наоѓа во индустрискиот парк Xingsha, со површина од 100,000 m2. ACME е високотехнолошка компанија специјализирана за производство на индустриска опрема за греење за нов материјал и енергија. Политика за приватност | Правила и услови

Контактирајте не