MENU

Дома>Производи>Јаглероден материјал со висока чистота и обложена графитна компонента

Контактирајте нѐ

+86-151 7315 3690 (Jessie Mobile)

overseas@sinoacme.cn

ACME Xingsha индустриски парк, Источен Liangtang Rd. , Чангша Сити, Хунан

 • TaC облога со висока чистота
  TaC облога со висока чистота

  TaC е еден вид керамички материјал отпорен на ултра-висока температура, кој има подобра стабилност на високи температури од SiC како аблативен слој, облога отпорна на оксидација, облога отпорен на абење.

  Повеќе
 • SiC облога со висока чистота
  SiC облога со висока чистота

  SiC има одлични физички и хемиски својства,. Не само што може да се синтерува како структурно функционален материјал, туку и да биде Подготовка на композитна обвивка со CVD.

  Повеќе
 • Тонер со висока чистота
  Тонер со висока чистота

  Материјал од литиум јонски аноди, реактор за нуклеарен графит, единечен кристал SiC, вештачки дијамант, моксанит, нуклеарен графит

  Повеќе
  Локација
  ACME Xingsha индустриски парк, Источен Liangtang Rd. , Чангша Сити, Хунан
  телефон
  + 86-151 7315 3690(Џеси мобилен)
  Е-пошта
  overseas@sinoacme.cn
  За нас

  Основана во 1999 година, ACME (Advanced Corporation for Materials & Equipments) се наоѓа во индустрискиот парк Xingsha, со површина од 100,000 m2. ACME е високотехнолошка компанија специјализирана за производство на индустриска опрема за греење за нов материјал и енергија.Политика за приватност | Правила и услови

  Контактирајте не
  Напредна корпорација за материјали и опрема| Мапа на сајтот